Galeria Paleontologii i Anatomii Porównawczej

Od ponad wieku Galeria Paleontologii i Anatomii Porównawczej w Paryżu jest fascynująca i przerażająca dla odwiedzających dzięki ogromnej ilości odtworzonych szkieletów zwierząt.

Wielopiętrowe galerie skamieniałości i kości, założone w 1898 roku w celu zachowania wielu rozproszonych wówczas kolekcji naukowych, stanowią jedną z najbardziej wszechstronnych prezentacji naturalnych artefaktów na świecie.

Muzeum jest podzielone na dwie oddzielne galerie, każda z oszałamiającą kolekcją. Galeria Paleontologii jest wypełniona niesamowicie kompletnymi skamielinami, a najbardziej imponująca jest liczba masywnych szkieletów dinozaurów ułożonych wśród ozdobnych galerii ze szkła i żelaza. Tutaj też znajdują się szczątki dziwnych i wspaniałych wymarłych, prehistorycznych zwierząt, takich jak leniwiec olbrzymi, nosorożec wełnisty i wiele gatunków mamutów, większych niż dzisiejsze słonie.

Jednak prawdziwą wizytówką muzeum jest Galeria Anatomii Porównawczej. W tej części muzeum ponad 1000 szkieletów zwierząt jest zapakowanych dosłownie w ścianę w ogromnej galerii. Pozostałości każdej bestii są zwrócone w tym samym kierunku, tworząc iluzję nieumarłych, gdy odwiedzający wkraczają w ich przestrzeń. Konie, słonie, duże koty i wiele innych stworzeń są reprezentowane w tej olbrzymiej kolekcji kości.

Galeria Paleontologii i Anatomii Porównawczej w Paryżu jest w rzeczywistości częścią rozległego Narodowego Muzeum Historii Naturalnej we Francji, które obejmuje około 14 instytucji w całym kraju.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

4 Rue Buffon
Paryż, 75005
Francja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.