Gaitore Ki Chhatriyan

Zaledwie kilka minut jazdy poza centrum Jaipur w Indiach znajdziemy gromadę królewskich grobowców, które większość turystów przeoczy. Jest to spokojne, piękne miejsce, pełne kontemplacyjnej ciszy, której nie oferują popularne atrakcje miasta.

Gaitore Ki Chhatriyan w Jaipurze jest królewskim terenem krematorium dla Kachwaha, klanu Rajput, który rządził w regionie. Miejsce zostało wyznaczone przez założyciela miasta Jaipur w XVIII wieku. Cenotafy królewskie są rozproszone po całym kompleksie, tworząc coś, co wygląda jak mieszanka skurczonych pałaców na wolnym powietrzu i ozdobnych wież. Struktury zaznaczają miejsca, w których skremowano byłych przywódców.

To piękne dzieła architektury. Każda z nich zwieńczona jest kopułą w kształcie parasola zwaną chhatri, która jest popularnym elementem indyjskich pomników lub miejsc kremacji. Najbardziej imponujące budowle są wykonane z marmuru, a inne zostały wykonane z piaskowca. Niektóre ozdobione są skomplikowanymi rzeźbami słoni, scen bitewnych i natury.

Gaitore Ki Chhatriyan to fascynujący ukryty klejnot. Warto go odwiedzić, jednak należy też zachować szacunek do miejsca pogrzebowego.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Krishna Nagar
Jaipur
Indie
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.