Dawny dom i studio Freddiego Mercury'ego

Garden Lodge Mansion mieści się przy cichej, mieszkalnej ulicy w Kensington w Londynie. Gdyby nie stosy bolesnych listów, nikt nigdy by się nie domyślił, że był kiedyś domem jednego z najbardziej niepohamowanych wykonawców muzyki rockowej, wokalisty Freddiego Mercury'ego.

Freddie Mercury wprowadził się do domu w 1985 roku. Początkowo Garden Lodge było głównie miejscem hałaśliwych imprez i wieczornych sesji nagraniowych w stworzonym tu studiu nagraniowym. Jednak wraz z pogorszeniem zdrowia Mercury wycofał się z życia publicznego.

Pomimo tego, że zaprzeczył swojej diagnozie na temat HIV, zaczął spędzać coraz mniej czasu na występach i przy kamerach, a więcej w domu Garden Lodge. Był coraz bardziej kruchy, a w ostatnich tygodniach życia opiekował się nim jego były kochanek i najlepsza przyjaciółka, Mary Austin. Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku.

W przeciwieństwie do swojej ekstrawaganckiej osobowości scenicznej, życie rodzinne Freddiego Mercury było odosobnione i prywatne. Znajduje to odzwierciedlenie w Garden Lodge, otoczonym wysokimi kamiennymi murami, które chronią dom i ogród przed widokiem z zewnątrz.

Mercury został skremowany, a jego prochy zostały pochowane w miejscu znanym tylko Mary Austin, która twierdzi, że nigdy go nie ujawni. Bez grobu, na którym można było złożyć wyrazy szacunku, fani gromadzili się przy ulicy Logan Place. Kamienne mury zostały wkrótce pokryte listami i pamiątkami, a na zielonych drzwiach z napisem "Studio Gate" i "Garden Lodge" żałobnicy wypisali swoje kondolencje.

Mary Austin i jej rodzina nadal mieszkają w Garden Lodge, gdzie wystrój wciąż jest podobny do tego, jaki zostawił Freddie Mercury. Na ulicy, choć minęły już ponad dwie dekady od śmierci Merkurego, fani zespołu Queen nadal zostawiają listy, kwiaty, prezenty i graffiti, by pokazać, że wciąż o nim pamiętają.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

1 Logan Place
Londyn, Anglia
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.