Fort San Cristóbal

Fort San Cristóbal to ogromna podziemna forteca, która kryje się w hiszpańskim szczycie góry. Oficjalnie zamknięty i opuszczony przez wojsko, labirynt cichych korytarzy prowadzi eksploratorów, twórców graffiti i badaczy zjawisk paranormalnych w głąb świata podziemnych tajemnic i okropności.

Fort San Cristóbal w Hiszpanii, fortyfikacja z przełomu XIX i XX wieku, wkrótce stała się przestarzała w związku z pojawieniem się samolotów. Podczas hiszpańskiej wojny domowej i dyktatury Franco przekształcono ją w więzienie, w którym w wilgotnych murach przebywały tysiące ludzi.

W czasie, kiedy fort San Cristóbal był więzieniem, był on znany z trudnych warunków. Liczne egzekucje, głód czy gruźlica miały miejsce w wilgotnej, przygnębiającej przestrzeni. Wkrótce góra zapełniła się bezimiennymi zwłokami, potajemnie zakopanymi w masowych grobach.

Nie wszyscy jeńcy byli gotowi zaakceptować ich ciężkie losy. W świetle księżyca w pełni w maju 1938 roku, podczas hiszpańskiej wojny domowej, 795 więźniów uciekło z fortecy w noc. Niestety większość z nich została ponownie aresztowana i ponownie umieszczona w więzieniu. Ponad 200 osób zginęło, ściganych przez strażników. Tylko trzem mężczyznom udało się uciec do Francji.

Więzienie San Cristóbal (Hiszpania) zostało zamknięte w 1945 roku. Na jego szczycie stoi teraz pomnik tych, którzy uciekli w poszukiwaniu wolności.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Camino de San Cristóbal
Berrioplano
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.