Współrzędne geograficzne:
47°3'10"N, 8°18'15"E

Erlebnishotel Jailhotel, czyli hotel w więzieniu

Więzienia są w rzeczywistości hotelami, z których przestępcy po prostu nie mogą się wymeldować, więc nic dziwnego, że kiedy główne więzienie w Lucernie zostało przekształcone w Erlebnishotel Jailhotel, nie wymagało to aż tak wielkich zmian.

Więzienie zostało wybudowane w 1862 roku i służyło jako główne więzienie szwajcarskiego miasta Lucerna. Po zamknięciu więzienia w 1998 roku, po ponad stuleciu funkcjonowania, zabytkowy budynek został przekształcony w komercyjny hotel w ciągu zaledwie jednego roku.

Nie ma tu zbyt wielu udogodnień, co jenak w jakiś sposób wydaje się być motorem napędowym tego hotelu w więzieniu. Opierając się na historii więzienia, hotel oferuje wszystko, od małych pokoi jedno-komorowych do luksusowych apartamentów w dawnym biurze naczelnika. Podczas gdy każdy pokój ma własną łazienkę i drewniane podłogi, w oknach wciąż zostały kraty, a drzwi do celi nadal są grubymi kawałkami stali. I w przeciwieństwie do byłych lokatorów, goście mogą w każdej chwili pójść i potańczyć w nocnym klubie, który został stworzony w piwnicy.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

18 Löwengraben
Lucerna
Szwajcaria
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.