Współrzędne geograficzne:
26°4'13"S, 65°58'43"W

Dziwny dom w Cafayate

Niewielkie, malownicze miasteczko Cafayate w południowej części prowincji Salta w Argentynie, oferuje wspaniałe widoki na doliny i otaczające góry. Droga między Salta i Cafayate prowadzi przez szereg dziwnie ukształtowanych kanionów i parku narodowego Los Cardones.

Ten budynek z lamą przy wejściu nie jest jedyną gwiazdą na mapie tego miasta. W Cafayate znajduje się także muzeum "Museo Vitivincultura", które informuje odwiedzających o historii i technice produkcji wina w tym regionie. Jest też główny plac miasta, na którym odbywa się targ rzemieślniczy, popularny wśród weekendowych turystów. Jeśli szukacie więcej lokalnych miejsc, możecie odwiedzić "bodegas" (winiarnie) wokół głównego placu, są one znane ze swoich wspaniałych lokalnych win, takich jak chociażby wino Torrontes.

Jeśli chcecie bardziej osobistego doświadczenia miasta Cafayate w Argentynie, zwiedzajcie je pieszo lub na rowerze, odkrywając jedne z niewielu winnic z siedzibą w mieście liczącym około 17 000 mieszkańców.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Cafayate
Cafayate
Argentyna
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.