Drzewo Życia

Jedno drzewo w Bahrajnie, niewiarygodnie wyciskające wilgoć z ziaren piasku, znalazło sposób na rozwój w tym suchym klimacie. Sharajat-al-Hayat (Drzewo Życia) stoi samotnie w brutalnie surowym klimacie przez ponad 400 lat na odległej pustyni.

Bez widocznego źródła wody, 32-metrowe drzewo Mesquite cały czas zaskakuje odwiedzających i naukowców od ponad 400 lat, ponieważ nadal rośnie. Chociaż "Drzewo Życia" (arab. Sharajat-al-Hayat) znane jest z utrzymywania dużej ilości wody w swoim ogromnym systemie korzeniowym, wciąż nie ma tu żadnego źródła wody w zasięgu wzroku. Nawet sucha roślinność potrzebuje wody, aby przetrwać, co sprawia, że Drzewo Życia w Bahrajnie jest jeszcze bardziej tajemnicze.

Bez racjonalnego wytłumaczenia biologicznego sukcesu drzewa wielu zwróciło się do mitologii i religii po odpowiedzi. Niektórzy twierdzą, że Enki, starożytny bóg wody w mitologii babilońskiej i sumeryjskiej, chroni drzewo. Inni nadal wierzą, że miejsce to jest historycznym miejscem ogrodu Eden.

Niezależnie od odpowiedzi, drzewo nie wykazuje oznak śmierci, i nadal inspiruje, gdy stoi dumnie w tym małym pustynnym kraju. Tylko milę od drzewa znajdduje się mglisty Jebel Dukhan, najwyższy punkt w Bahrajnie. Z wysokości 135 metrów nad poziomem morza wzgórze pozwala na prawdziwe zrozumienie jałowego krajobrazu, w którym rośnie Sharajat-al-Hayat, drzewo życia.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Tree of Life
Bahrajn
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.