Współrzędne geograficzne:
48°35'21"N, 124°20'59"W

Drzewo na Jeziorze Wróżek

Trochę ponad 100 kilometrów od portowego miasta Victoria (Kolumbia Brytyjska) na wyspie Vancouver, można znaleźć niesamowity drzewny cud na spokojnych wodach Jeziora Wróżek (Fairy Lake).

Zgodnie z nazwą, Fairy Lake (jezioro wróżek) znajduje się w odległym i nieskażonym krajobrazie w pobliżu miasta Port Renfrew. Z jeziora wystaje wielka kłoda, do której "przywiązana" jest maleńka jodła wonna. Będąc jedynym źródłem wsparcia i składników odżywczych, wydaje się, że martwe drzewo zrobiło coś w rodzaju szlachetnej ofiary dla rosnącego na nim maleńkiego drzewka. Turyści, żeglarze i wędrowcy wyprawiają się do tego wyjątkowego okna do natury i symbolu odrodzenia.

Drzewo "bonsai" przyciągnęło więcej niż kilku fotografów, aby uchwycić walkę o wytrwałość, w tym zwycięzcę nagrody Fotografa Roku Narodowego Muzeum Dzikiej Przyrody w Londynie. Nagroda lub brak nagrody, każde zdjęcie małego drzewka trzymającego się martwej kłody pokazało swój symboliczny zwrot w kwestii przetrwania. Nie musisz nawet wędrować przez dzicz, aby je znaleźć. Ta piękna sceneria znajduje się tuż przy drodze.

Jak dojechać do jeziora Fairy Lake w Kanadzie?

Fairly Lake (Jezioro Wróżek) w Kanadzie znajduje się na wyspie Vancouver, około 8 kilometrów na wschód od miasta Port Renfrew. Aby tam dotrzeć, musimy jechać drogą Parkinson Road do zjazdu na drogę Deering Road, na której końcu skręcamy w prawo w drogę Pacific Marine Road. Zaprowadzi nas ona aż do samego jeziora. Małe drzewo będzie po prawej stronie, jakieś 400 metrów przed zjazdem na teren rekreacyjny jeziora Fairy Lake.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Pacific Marine Road
Port Renfrew, Kolumbia Brytyjska, V0S
Kanada
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.