Slumsowe Domki w Hotelu Emoya

Hotele tematyczne na całym świecie dostarczają gościom przeróżnych doświadczeń, od bycia królem w czasach średniowiecza, aż po spanie pod powierzchnią morza, ale slumsowe miasteczko (Shanty Town) w hotelu Emoya Estates jest chyba pierwszym obiektem, który daje możliwość zamieszkania w taki sposób, w jaki żyją biedni afrykańczycy.

Emoya Estates to luksusowy hotel i spa w południowej Afryce, oferujący odwiedzającym wszystkie najlepsze udogodnienia, jakie można kupić za pieniądze, położony pośrodku bujnego rezerwatu, w którym znajdują się nosorożce, lwy i żyrafy.

Jednak dla osób pragnących uciec od wszelkich pułapek luksusowych podróży (ale nie za daleko od nich), Emoya oferuje również zakwaterowanie w slumsowym miasteczku Shanty Town. Składające się z niewielkiego kręgu metalowych szałasów, które miały przypominać zbrodnicze slumsy w całej południowej Afryce, pokoje tematyczne są zapowiadane jako wyjątkowe doświadczenie (pomimo dziesiątków milionów zubożałych obywateli żyjących w podobnych warunkach).

Zbudowana z lsoowo dobranych kawałków falowanej stali, mała "nieformalna osada" zapewnia zewnętrzne piece metalowe dla każdej chaty, a także autentyczną zewnętrzną łazienkę. Jednak zakwaterowanie nie jest niewygodne. Każdy wzmocniony szałas ma w pełni umeblowane wnętrza, a strona z dumą ogłasza, że "jest to jedyne na świecie miasteczko slumsów, wyposażone w podgrzewaną podłogę i bezprzewodowy dostęp do internetu".

W przeciwieństwie do atmosfery walki i niebezpieczeństwa, z którą mają styczność miliony ludzi żyjących w prawdziwych południowoafrykańskich dzielnicach slumsów, Shanty Town w hotelu Emoya stara się wspierać ciepłą atmosferę, oferując fantazyjne imprezy tematyczne oraz wiele innych atrakcji turystycznych.

Jest to jedno z nielicznych miejsc na ziemi, w którym ludzie mogą płacić więcej, aby udawać, że mają mniej.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Bloemfontein, 9301
Afryka Południowa
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.