Kamienny zamek Lummisa

Charles F. Lummis był pisarzem i historykiem, który po porzuceni Harvardu w 1881 roku postanowił przeprowadzić się z Cincinnati do Los Angeles, tyle że na piechotę. Zaproponowano mu pracę jako reporter dla L.A. Times, a gdy przemierzał kraj pieszo, urzekł naród cotygodniowymi listami opisującymi swoje eskapady i szczegółowymi opisami krajobrazu, przez który przeszedł.

Po przybyciu do Los Angeles, Charles Lummis został słusznie nazwany pierwszym redaktorem miasta. Jak się zaraz przekonacie, facet ten zdecydowanie upodobał sobie styl "zrób to sam" i w obliczu kwestii, gdzie "powiesić kapelusz" w swoim nowym mieście, zdecydował, że chciałby mieszkać w zamku. W Los Angeles nie było wielu zamków na sprzedaż, więc Lummis zbudował go sobie ręcznie z kamieni, które wyciągnął z rzeki.

Przemieżając o wiele krótszą drogę niż Lummis, możemy cieszyć się darmową wycieczką po jego domu zamkowym "El Alisal" i ogrodach, obecnie historycznym zabytku prezentującym artefakty i opowieści o przygodach tego mało znanego ekscentrycznego podróżnika.

Informacje praktyczne

Zamek Charlesa Lummisa "El Alisal" w Kalifornii (Stany Zjednoczone USA) znajduje się przy 200 E. Avenue 43.Miejsce otwarte jest w soboty i niedziele, w godzinach od 10 do 15.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

200 E. Avenue 43
Los Angeles, Kalifornia, 90031
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.