Dom z klocków Lego

Billund to małe duńskie miasteczko, znane z tego, że jest miejscem narodzin Lego i domem oryginalnego resortu Legoland. Ale chociaż Legoland może być najsłynniejszą atrakcją Billund, w mieście pojawiła się nowa atrakcja. Dom Lego House w Danii to konstrukcja, która wydaje się być wykonana z 21 wielkich klocków Lego, mieszcząca galerię rzeczy wykonanych z milionów kolorowych klocków.

Dom Lego House w Billund, nazwany "Domem z cegiełek", jest ogromnym obiektem, który jest zadziwiający zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Patrząc z góry, 21 prostopadłościanów tworzących muzeum - zabarwionych na czerwono, zieleno, niebiesko i żółto - wydaje się reprezentować zawiły stos klocków Lego, a najwyższy klocek ma nawet osiem okrągłych okien, naśladujących wypustki, któe znajdziemy na typowym klocku Lego. Co więcej, można wspinać się na dachy tych gigantycznych bloków, przy czym niektóre oferują konstrukcje placów zabaw o wysokości wielu pięter.

Wnętrze tych 21 klocków jest równie niezwykłe. Wystawiana jest szeroka gama klocków Lego, w tym gigantyczny wodospad, trzy T-Rexy, wulkan wypełniony lawą oraz krajobraz z górami i zamkiem. Być może najbardziej imponującym układem na miejscu jest 55-metrowe "Drzewo kreatywności", produkt 6,3 miliona klocków Lego i 24 350 godzin pracy.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Gammelbro 38
Billund
Dania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.