Dom w Samolocie, w lesie

Chociaż nie znajduje się na widoku, to warto zobaczyć ten samolot, który jest schowany głęboko na 10 akrach lasu na obrzeżach Portland, Oregon. Jest to stary Boeing 727, który został przekształcony w nieziemską przestrzeń do życia.

Właściciel samolotu, Bruce Campbell, mieszka w samolocie przez sześć miesięcy każdego roku od momentu jego zakupu w 1999 roku za 100 000 dolarów. Wyposażony w wodę, energię elektryczną i ścieki oraz 325 metrów kwadratowych przestrzeni do mieszkania, dom-samolot Campbella bardzo ciekawym miejscem. Samolot zyskał także sławę, kiedy przewiózł ciało Arystotelesa Onassis do Grecji w celu pochówku, z Jackie Onassis i rodziną lecącą w głównej kabinie.

Campbell jest częścią grupy ludzi na całym świecie, zwanej Stowarzyszeniem Floty Recyklingu Samolotów (AFRA - Aircraft Fleet Recycling Association). Członkowie AFRA mają podobny pogląd, że zamieniają na emeryturę samoloty w domy lub inne kreatywne przestrzenie. Podczas ostatniej wycieczki samolotem do Japonii (gdzie spędza pozostałe sześć miesięcy w roku) Bruce powiedział grupie o swoich planach przywrócenia Boeinga 747 i tak też zrobił. A jaki jest powód, dla którego chce się stworzyć stały dom w samolocie? Poniżej słowa, w których Cambell to wyjaśnia:

"Odpowiednio wykonany, niezwykły wygląd odrzutowca jako domu wynika ze wspaniałej technologii i piękna samej rzeźbionej struktury. Odrzutowce to mistrzowskie prace z zakresu aeronautyki, a ich najwyższa inżynierska gracja jest nieporównywalna z żadnymi innymi strukturami, w których ludzie mogą żyć. Są niesamowicie silne, trwałe i długowieczne. I łatwo znoszą każde trzęsienie ziemi lub burzę. Ich wnętrze jest łatwe do utrzymania w nienagannej czystości, ponieważ są szczelnie zamknięte, więc kurz i owady nie mogą wniknąć z zewnątrz. Są bardzo odporne na intruzów. Tak więc ludzkie serca w środku czują się cudownie bezpiecznie i wygodnie. A ich wnętrza są wyjątkowo nowoczesne i wyrafinowane, i zapewniają bogactwo wyjątkowych udogodnień, doskonałe oświetlenie i kontrolę klimatu oraz ogromną przestrzeń do przechowywania swoich rzeczy. Po usunięciu rzędów siedzeń ich głęboka atrakcyjność jako środowiska rodzinnego staje się natychmiast oczywista."

Campbell dodaje: "To wspaniała zabawka. Sztuczne drzwi, podstępne podłogi. Tutaj zaczepy się zamykają. Fajne oświetlenie wnętrza. Niesamowite światła zewnętrzne, elegancki lśniący wygląd, tytanowe przewody [...] To nieustająca odkrywcza przygoda, zawsze zabawna, zapewniająca fundamentalne pożywienie dla starego technologicznego nerda takiego jak ja. Posiadanie wielu małych zabawek jest bardzo satysfakcjonujące. Posiadanie wielu zabawek zamkniętych w bardzo dużej zabawce to nirwana."

Jak dojechać do domu-samolotu Bruce'a Campbell'a?

Campbell z przyjemnością oferuje wycieczki po swoim samolocie w lesie. Wystarczy tylko skontaktować się z nim za pośrednictwem jego strony internetowej, aby zaplanował dla Was swój czas.

Uwaga: ponieważ jest to prywatna rezydencja położona na terenie prywatnym, dokładny adres Campbell'a i jego domu-samolotu został ukryty w odniesieniu do jego prośby, chociaż jego intencją jest, aby ten pominięty szczegół nie zniechęcił zainteresowanych osób do skontaktowania się z nim w celu wizyty, lub od znalezienia jego adresu za pomocą alternatywnych środków.

Kompleksowe wskazówki dostępne są na oficjalnej stronie internetowej domu w samolocie Bruce'a Campbell'a.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Hillsboro, Oregon
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.