Współrzędne geograficzne:
51°27'56"N, 0°7'7"W

Dom dzieciństwa Davida Bowie

Życie sławnego muzyka Davida Bowiego zaczęło się w skromnym mieszkaniu w Brixton i chociaż na miejscu nie ma niczego, co upamiętniałoby czas, jaki wokalista spędził w tym domu, nadal można go zobaczyć z zewnątrz.

Dom dzieciństwa Bowiego znajduje się przy 40 Stansfield Road w uroczej dzielnicy Brixton w Londynie. To tutaj rodzice John i Peggy wychowywali Davida Roberta Jonesa (pseudonim sceniczny: David Bowie), dopóki nie skończył sześciu lat. Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku w wieku 69 lat, a teraz, gdy opuścił już Ziemię, miejsce, w którym zaczął swoje życie, nabrało zupełnie nowego znaczenia.

Droga, na której znajduje się dom, jest wyłożona trzypiętrowymi ceglanymi domami z białymi wykończeniami, drzewami i żywopłotami. Jeśli masz tutaj daleko, zawsze możesz wejść na Google Earth i powędrować po okolicy, po której Bowie szwędał się jako mały chłopiec i jedyne dziecko, zanim rodzina przeniosła się do Bromley w hrabstwie Kent. Jego matka pracowała jako kelnerka, a ojciec jako oficer ds. Promocji. Niektórzy ludzie wciąż przychodzą tu i robią zdjęcia, ale obecni właściciele twierdzą, że nie jest to zbytnio uciążliwe.

Dom został zakupiony w 2000 roku za 275000 funtów, a po 2013 roku był już wart około 600000 funtów. Właściciel tego budynku nie wydaje się być zbyt pod wrażeniem jego słynnego dziedzictwa, więc prawdopodobieństwo, że budynek stanie się sławnym muzeum rock and rolla, wydaje się być dość małe, ale może, jeśli zainteresowanie muzykiem się zwiększy, zrobi chociaż pamiątkową tablicę lub coś podobnego.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

40 Stansfield Road
Londyn, Anglia, SW9 9RZ
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.