Miasteczko filmowe Doha

Jeśli wyruszymy z Doha na kilka godzin na pustynię katarską, warto odrobinę odbić z popularnych dróg, popodskakiwać trochę przez skały i koleiny, po czym minąć bardzo ciekawe i samotne wydmy wielbłądów. W końcu wydmy ustąpią miejsca piaszczystym klifom, a na horyzoncie zaczną wyrastać prawdziwie dziwaczne widoki.

Jest to "Doha Film City" (Miasto filmowe Doha), wypełniona palmami, beżowa sztuczna wioska zbudowana na potrzeby filmu lub serialu telewizyjnego. Jest to współczesna replika malowniczej, starożytnej wioski w stylu beduińskim, całkowicie opuszczona.

Opuszczone miasteczko filmowe znajduje się pośrodku zacisznego półwyspu pustyni Zekreet, a w pobliżu prawie nie ma ludzi ani samochodów. Pierwotny cel miasteczka filmowego, a następnie jego opuszczenie, pozostają tajemnicą. Uważa się, że zostało ono zbudowane na potrzeby hollywoodzkiego lub katarskiego serialu telewizyjnego, a może filmu promocyjnego na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze.

Odwiedzający mogą swobodnie przechodzić przez pusty główny plac, wspiąć się na wieżyczki i naprawdę zanurzyć się w surrealistyczną atmosferę tego opuszczonego planu filmowego na pustyni Zekreet.

Jak dojechać do miasta filmowego w Zekreet

Jedź autostradą Dukhan przez obwodnicę D do Shamal, a następnie po przejechaniu 90 kilometrów, skręć w prawo, gdy zobaczysz znak Zekreet (choć warto też zabrać ze sobą kogoś, kto wie, gdzie to jest). Warto dodać, że małym autem możemy mieć problemy, aby dojechać do miasteczka filmowego "film city" w Katarze, ze względu na liczne koleiny i wzgórza do pokonania.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Abdulla Bin Jasim St
Film City
Katar
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.