Dimmuborgir

Islandia posiaa niezliczoną ilość malowniczych wulkanicznych krajobrazów, ale chyba żadnen z nich nie jest tak złowieszczy jak miejsce zwane Dimmuborgir, nad jeziorem Mývatn na północy kraju.

Pole wulkaniczne pokryte jest poszarpanymi czarnymi skałami stworzonymi z lawy oraz jaskiniami, które powstały podczas ogromnej erupcji wulkanu około 2300 lat temu. W czasie erupcji prawdopodobnie w tym miejscu znajdował się niewielki zbiornik wodny, który wypełnił się lawą, tworząc unikalny geologiczny krajobraz, gdy nadmiar magmy odpłynął. Jedną z najbardziej imponujących cech Dimmuborgir (Islandia) jest naturalnie uformowany łuk skalny znany jako "kościół" (jaskinia Kirkjan na Islandii).

Nazwa Dimmuborgir oznacza z islandzkiego "Ciemne Zamki" lub "Ciemne Miasta", a złowieszcza nazwa jest trafna nie tylko dzięki niesamowitym formacjom skalnym, ale także dzięki przerażającemu folklorowi związanemu z tym miejscem. Dimmuborgir był często kojarzony z piekłem, a także jako brama do królestw Netheru. Gdy Chrześcijanie przybyło do Islandii to mówiono, że było to miejsce, w którym Szatan wylądował, gdy został wyrzucony z Nieba. Bardziej tradycyjny islandzki folklor mówi, że pole lawy jest domem przerażających islandzkich trolli.

Cała ta surowa geologia i przerażająca mitologia Dimmuborgir na Islandii brzmi jak heavy metalowy sen, a samo miejsce zainspirowało i nadało nazwę legendzie black metalu, norweskiemu zespołowi Dimmu Borgir.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Dimmuborgir
Islandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.