Współrzędne geograficzne:
3°12'59"S, 40°6'36"E

Depresja Marafa

Depresja Marafa, znana również jako Hell's Kitchen (Piekielna Kuchnia), jest dziwnym piaskowcowym kanionem niedaleko Malindi w Kenii.

Znana lokalnie jako Nyari - "miejsce złamane samo przez siebie" - było kiedyś wielkim piaskowcowym grzbietem wynurzającym się z szeregu poszarpanych wąwozów, z czasem niszczonym przez wiatr, deszcz i powodzie. Barwne kolory piaskowca odsłaniają białe, różowe i pomarańczowe barwy, co sprawia, że wąwóz szczególnie pięknieje o zachodzie słońca, kiedy odcienie żłobkowanych piaskowców są podkreślone i odzwierciedlone przez zachodzące słońce.

Dlaczego lokalnie Depresja Marafa w Kenii nazywana jest Nyari, czyli "miejsce złamane samo przez siebie"? Według legendy w miejscu obecnych wąwozów istniało kiedyś miasto. Pewnego dnia wszyscy mieszkańcy miasta dostali wizji mówiących, że nadchodzi cud i że muszą przenieść swoje miasto. Wszyscy się wyprowadzili, z wyjątkiem jednej starej kobiety, która odmówiła jego opuszczenia. Przez to, że kobieta odmówiła, cud nigdy się nie wydarzył, a miasto się zapadło, tworząc depresję Marafa.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Malindi
Kenia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.