Cross Club

Cross Club w Pradze, stylizowany na futurystyczną fabryczną zatokę przemysłową, spełnia swoje zadanie, zapewniając przestrzeń, w której przeróżni ludzie i style sztuki mogą bez problemu krzyżować się ze sobą.

Klub został założony przez Františka Sádrę Chmelíka i małą grupę przyjaciół w 2002 roku. W tamtym czasie była to prywatna przestrzeń do ćwiczeń dla DJ-ów i innych czeskich twórców.

Miejsce szybko stało się popularne, a właściciele byli w stanie zebrać ponad pół miliona koron czeskich za pośrednictwem crowdfundingu, aby rozbudować klub. W ciągu kilku lat mała przestrzeń stała się trzypiętrową fabryką, w której odbywają się pokazy sztuki, spotkania edukacyjne, szkolenia i kursy, a także koncerty elektroniczne.

Większość DJ-ów, którzy założyli Cross Club, grali dubstep, EDM czy breakbeat, ale repertuar muzyczny klubu poszerzył się o punk, ska, rockabilly, reggae i niezliczoną ilość innych stylów.

Oprócz samej muzyki, Cross Club oferuje szereg programów przyjaznych dla rodzin w ciągu dnia. Po południu odbywają się spektakle teatru dziecięcego i teatru lalek. Program "Ghettollege" klubu prezentuje wykłady edukacyjne na temat wszystkiego, od teologii islamskiej po programowanie. Są one zazwyczaj bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Inne wydarzenia obejmują odczyty poetyckie, pokazy filmów i konkursy na najlepsze kostiumy. Jest też oczywiście bar i kawiarnia na wypadek, gdyby ktoś zrobił się głodny czy spragniony podczas tańca, nauki i odkrywania innych atrakcji Cross Clubu w Pradze.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Plynární 1096/23
Praga, 170 00
Czechy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.