Szlak Congost de Mont-rebei

Góry, rzeki i kaniony znajdują się na szczycie listy cech najbardziej związanych z naturalnym pięknem. Ale same w sobie nie stanowią idealnego miejsca dla miłośników przyrody. Do tego potrzebujemy jeszcze różnorodnej ekologii, a także pięknego otoczenia, które bez wątpienia znajdziemy na trasie, szlaku i w kanionie Congost de Mont-rebei.

Na szczęście szlak Congost de Mont-rebei w Hiszpanii oferuje jedno i drugie. Obszar Mont-rebei jest tak wyjątkowy ze względu na bujną florę i liczne gatunki zwierząt, które żyją w górach, poprzecinanych przez lśniące błękitne wody niezliczonyc rzekh. Znajdziemy tutaj skaliste szczyty sięgające wysoko do atmosfery, bujne lasy rozlewające się po zboczach gór oraz liczne rzeki z chłodną wodą.

Być może najbardziej znaną częścią szlaku Congost de Mont-rebei w Hiszpanii jest stromy kanion wycięty w skalistych szczytach, opadający setki stóp w dół po skalistych ścianach. Wąskie ścieżki spacerowe wyryte po bokach kanionu zapewniają odważnym turystom i wędrowcom zapierające dech w piersiach widoki bezpośrednio w dno kanionu.

Popularny zwłaszcza wśród rowerzystów górskich i pieszych, kanion Congost de Mont-rebei stanowi tak duże wyzwanie, co jego malownicze widoki. Ścieżki są strome, skaliste i przerażająco wąskie, dzięki czemu ludzie czują się jak w domu z kozami górskimi i ptakami zamieszkującymi skaliste środowisko. Być może zwierzęta lubią to miejśce z tych samych względów - pięknego krajobrazu.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

sant esteve de la sarga
Huesca, 22584
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.