Cmentarze Comstocka

Virginia City, siedziba Comstock Lode, pierwszego ważnego odkrycia złoża rud srebra w Stanach Zjednoczonych w 1859 roku, jest także domem dla wielu urzekających cmentarzy.

Położone obok siebie na wielu akrach w pobliżu historycznego miasteczka Virginia City, cmentarze upamiętniają różnych robotników, którzy stworzyli kiedyś boom w Virginii. Podobnie jak społeczeństwo w tym czasie było podzielone etnicznie, religijnie i profesjonalnie, cmentarze te są podobnie podzielone.

Cmentarze Comstocka w Virginia City (Nevada) były kiedyś zbiorem dobrze utrzymanych wiktoriańskich parków, oazą zieleni na surowej pustyni. Obecnie ślady erozji, nadmierne zarastanie i spływ wody powodują uszkodzenia cmentarzy, nie pomagają także akty wandalizmu, kradzieży i nieproduktywnej odbudowy. Niektórzy uważają, że te dziewiętnastowieczne cmentarze są pozostałością parków narodowych w tej części Ameryki, choć ich dawna świetność już dawno minęła.

Jak dojechać do cmentarzya?

Aby dojechać do cmentarzy Comstocka musimy kierować się z Reno autostradą US Highway 395 na południe, a potem do Nevady drogą 341 na wschód. Cmentarze będą widoczne z północnego krańca miasta.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Virginia City, Nevada, 89440
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.