Współrzędne geograficzne:
57°4'37"N, 9°54'44"E

Cmentarz Wikinków Lindholm Høje

Na pierwszy rzut oka duński Lindholm Høje wydaje się być po prostu zielonym polem pokrytym szeregiem małych głazów, ale kiedy przyjrzymy się im bliżej, zobaczymy celowo ułożone kamienie, które odsłaniają cmentarz Wikingów, których pochowano tu ponad siedmiuset.

Datowany na lata 400-1000 naszej ery, cmentarz Wikingów w Danii został założony przez nordyckich wikingów. Cmentarzysko spoczywa na szczycie wzgórza, z którego roztacza się widok na miasto Aalborg, ale w chwili jego powstania był to prawdopodobnie niezabudowany, malowniczy widok. Niektóre z 700 grobów na tym terenie są oznaczone pojedynczymi prostymi kamieniami, podczas gdy na inne wskazują grupy ułożonych we wzory głazów.

Mężczyźni byli pochowani pod skałami uformowanymi w owalny kształt ze spiczastymi końcami, jak zarys długiej łodzi, a kobiety chowane były w bardziej miękkich, okrągłych kształtach. Duże stosy pogrzebowe były budowane nad ziemią, gdzie palono część zmarłych.

Im bardziej zbliżymy się do szczytu wzgórza, tym starsze groby Wikingów znajdziemy, ponieważ zostały one budowane w kaskadzie promieniującej od szczytu. Pomniki nie są tak wielkie jak współczesne marmurowe groby na cmentarzach, jednak pochowani tu ludzie byli Wikingami, więc ostrożnie dobierałbym słowa, wypominając im to.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

11 Vendilavej
Norresundby, 9400
Dania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.