Cmentarz Protestancki

Cmentarz protestancki w Rzymie, oficjalnie znany jako Cimitero Acattolico, czyli cmentarz niekatolicki (w rzeczywistości mieści się w nim kilka grobów prawosławnych), ukryty jest za piramidą Caiusa Cestiusza, w rzymskiej dzielnicy Testaccio.

Ponieważ Rzym zawsze przyciągał gości z całego świata, a wielu z nich było artystami i uczonymi poszukującymi znaków rzymskiej historii, ta stara, parkowa część cmentarza zawiera wiele grobów artystów, w szczególności te wielkich romantycznych poetów Johna Keats'a i Percy Bysshe Shelley'ego. Nowoczesna, bardziej zatłoczona sekcja mieści tysiące grobów sławnych i mniej znanych ludzi, wśród których znajduje się chociażby komunistyczny przywódca Antonio Gramsci, pisarz Carlo Emilio Gadda czy fizyk Bruno Pontecorvo.

Cmentarz Protestancki Cimitero Acattolico w Rzymie jest jednym z najstarszych cmentarzy w ciągłym użyciu w Europie (najwcześniejszy pochówek pochodzi z 1738 roku) i jest pełen historii i pięknych zabytków. Jest to również, wraz z zamknięciem pobliskiej piramidy, dom dla jednej z słynnych rzymskich kolonii pół-dzikich kotów, które są pod opieką wolontariuszy.

Kolejne rzymskie sanktuarium dla kotów znajduje się w Torre Argentina.

Jak dojechać do cmentarza protestanckiego Cimitero Acattolico w Rzymie?

Adres głównego wejścia to Via Caio Cestio, 6 00153, Rzym. Można dojechać tu autobusami o numerach 3, 75, 23, 60, 280, 30, 175 lub metrem linią B, wtedy wysiadamy na stacji Piramide.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Via Caio Cestio, 6
Rzym, 00153
Włochy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.