Cmentarz Khalid Nabi i nagrobki w kształcie narządów płciowych

Na oszałamiających zielonych wzgórzach północnego Iranu jeden cmentarz pokryty jest nagrobkami wyraźnie przypominającymi męskie i żeńskie narządy płciowe. Ogólnie rzecz biorąc, cmentarz Khalid Nabi ma w sumie 600 pomników narządów płciowych rozrzuconych po tętniącym życiem krajobrazie.

W kraju znanym z surowego prawa religijnego cmentarz wyróżnia się różnym rozmiarem nagrobków w kształcie piersi i penisów. Odwiedzający mogą od razu stwierdzić, że cmentarz powstał w zupełnie innej epoce. W pobliżu granicy z Turkmenistanem niektórzy eksperci sugerują, że cmentarz został utworzony przez ludy czczących fallusa z Azji Środkowej i Indii, chociaż nie ma na to jednoznacznych dowodów.

Z powodu silnego narodowego zażenowania z powodu sugestywnych kamieni, cmentarz Khalid Nabi w Iranie jest mało rozreklamowany, a większość uczonych i archeologów przestała studiować historycznego obszaru.

Oprócz tego, że cmentarz Khalid Nabi jest domem dla setek nagrobków penisa, słynny chrześcijański prorok z Jemenu, który zmarł w IV wieku, jest również pochowany w pobliżu cmentarza. Pomimo bliskości cmentarza narządów płciowych, prorok jest w rzeczywistości pochowany w klasycznym grobowcu i faktycznie jest miejscem pielgrzymek dla wielu Turkmenów, którzy umieszczają wstążki w jego świątyni. Połączenie pielgrzymów i ciekawskich turystów tworzy dziwną mieszankę żartobliwych i pobożnych gości Khalid Nabi.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Khalid Nabi
Iran
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.