Brytyjski Cmentarz na Korfu

Ten bujny, przypominający ogród cmentarz to ukryty klejnot na popularnej greckiej wyspie. Daje także ciekawy wgląd w przeszłość Korfu.

Mieszkańcy często, mówiąc o cmentarzu, używają nazw "Angielski Cmentarz" lub "Brytyjski Cmentarz". Korfu stało się brytyjskim protektoratem na początku XIX wieku. W 1855 roku cmentarz ten był głównie wykorzystywany jako cmentarz wojskowy dla brytyjskich żołnierzy stacjonujących na wyspie. Polegli z obu wojen światowych znaleźli tutaj spokój, ponieważ siły brytyjskie i amerykańskie wykorzystywały Korfu jako bazę morską.

Na cmentarzu pochowani są też cywile. Chociaż wyspa jest po raz kolejny częścią Grecji, jest nadal zaludniona przez rodziny anglikańskie wywodzące się od brytyjskich osadników. Obecnie na cmentarzu znajduje się ponad 500 grobów.

Całe to miejsce przypomina raczej zapomniany ogród niż cmentarz. Piękne, pachnące słodko kwiaty kwitną w cieplejszych miesiącach. Soczyste trawy, rośliny i drzewa otaczają nagrobki. Są tu nawet żółwie wędrujące swobodnie, wyłaniające się z zacienionych zarośli, aby rozkoszować się słońcem.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

10-20 Kolokotroni
Kerkira
Grecja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.