Miasteczko filmowe Cinevilla

Zbudowana w 2004 roku jako plan firmowy dla filmu "Obrońcy Rygi" (Rigas Sargi / Defenders of Riga), Cinevilla to dziwna mieszanka historycznego wypoczynku i hollywoodzkiego świata fantasy.

Kompleks, obejmujący łącznie 370 akrów, posiada wszystkie cechy Łotwy z początku XX wieku, w tym małe miasteczko, kawałek miasta przypominający Rygę i typowe łotewskie pola uprawne. W najdrobniejszych szczegółach zestaw filmowy miasta-widma nie szczędził wydatków. Trzy mosty przecinają sztuczną rzekę, na której znajduje się również replika parowca, przypominająca Rygę z przełomu wieków.

Gdy filmy nie są kręcone na brukowanych uliczkach Cinevilla, goście są zapraszani do wędrówki po mieście, a nawet spędzania tam nocy. Latem Cinevilla na Łotwie może pomieścić 46 gości w 12 pokojach przez noc w pełnym doświadczeniu Rygi z początków XX wieku. Wraz z wycieczką po okolicy, turyści mogą przesiadywać w łotewskim pubie, a nawet oglądać wypiekanie chleba w lokalnej piekarni.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Slampe
Slampe, LV-3119
Łotwa
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.