Sto osiemdziesiąt pięć krzeseł

22 lutego 2011 roku w miejscowość Christchurch w Nowej Zelandii uderzyło trzęsienie ziemi, które miało siłę 6,3 stopnii w skali Richtera, zabijając 185 osób oraz niszcząć dużą część samego miasta i jego infrastruktury. Aby upamiętnić ofiary, zbudowano nietypowy pomnik, w którym każde białe krzesło symbolizuje jednego zabitego.

Podczas, gdy większość chrześcijańskich pomników tragedii to zwykle krzyże lub nagrobki z listą nazwisk zmarłych, instalacja w Christchurch, przestawiająca 185 pustych białych krzeseł, które zostały zaprojektowane tak, aby każde krzesło pasowało do osobowości ofiar. W skład instalacji wchodzą fotele, wózki inwalidzkie, małe krzesełka dla dzieci czy duże fotele.

Miejsce, w którym zbudowano pomnik 185 krzeseł upamiętniający ofiary trzęsienia ziemi w Christchurch w Nowej Zelandii było niegdyś pustym terenem, który, co ciekawe, ma rozmiar około 185 metrów kwadratowych. Na obecną instalację obszar przerobił Peter Majendie, lokalny artysta, który sam o wystawie mówi, że "jest ona tymczasowa, tak jak życie".

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Corner of Cashel St and Madras St
Christchurch
Nowa Zelandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.