Chińskie Muzeum Paleozoologiczne w Pekinie

Łącząc wysoki poziom ekspozycji i twardą naukę, Chińskie Muzeum Paleozoologiczne w Pekinie podjęło próbę ożywienia procesu ewolucji dla swoich gości.

Ponad 800 eksponatów podzielonych jest między Muzeum Paleontologii kręgowców a Muzeum Paleoantropologii Shu-hua, z których oba posiadają sale reprezentujące chronologiczny ruch ewolucji aż do współczesności.

Podróż zaczyna się od ryb kopalnych i amfibii, a następnie do gadów i ptaków, wśród których przebywają tak rzadkie okazy, jak szczątki "żółtej rzeki słonia" i "największy dinozaur Azji", a także zachowana ryba Coelacanth (z gatunku mięśniopłetwych), o której kiedyś sądzono, że wyginęła setki milionów lat temu, ale która została odkryta ponownie w 1976 roku.

Muzeum Shu-hua kontynuuje wspinaczkę po drabinie ewolucyjnej w Hali Artefaktów, z kamiennymi narzędziami, ilustracjami wczesnego człowieka i jego bliskich gatunków, a co najciekawsze, znaleźć tu można odlew słynnego "Człowieka z Pekinu", który wykonano jeszcze zanim jego kości zostały sławne podczas II Wojny Światowej.

Znaleźć tu można także bardziej edukacyjne eksponaty oraz szereg atrakcji dla dzieci, które łatwo ulegają rozproszeniu, w tym gigantyczne, kreskówkowe dinozaury i betonowe rzeźby młodych gadów.

Chińskie Muzeum Paleozoologiczne w Pekinie jest wspaniałym miejscem dla ciekawskich wędrowców w każdym wieku, jednak dużo trudniej się tu połapać, jeśli nie zna się języka mandaryńskiego, gdyż Lonely Planet opisała tę atrakcję turystyczną jako wyjątkowo pozbawioną jakichkolwiek angielskich napisów.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Xicheng Qu
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.