Cerkiew pw. św. Archanioła Michała i Gabriela w Sarajewie

Lokalna legenda brzmi mniej więcej tak. Dawno dawno temu, pewne dziecko zostało uduszone przez swoją macochę i wrzucone do rzeki Miljacka. Miejscowi ludzie, którzy wiedzieli o tragedii, powiedzieli kapłanowi w cerkwi, a on wyciągnął topielca z rzeki i pochował ciało za kościołem. Co było dalej?

Po około 100 czy 200 latach ciało zostało ekshumowane, ponieważ kościół chciał na tym terenie postawić nowy budynek. Kiedy kopiący zobaczyli, że dziecko jest niesamowicie dobrze zachowane, uznano to za cud i ciało zostało zabrane do wnętrza cerkwi świętego Archanioła Michała i Gabriela w Sarajewie.

Kobiety w ciąży i matki, które chcą symbolicznie chronić swoje dzieci, składają hołd ciału młodego chłopca znajdującego się do dzisiaj w starej cerkwi św. Michała Archanioła w Sarajewie. Zmumifikowane dziecko znajduje się w grobie na specjalnej wysokiej konstrukcji, tak że można przejść pod ciałem dziecka i zostać przez nie pobłogosławionym.

Do dziś kobiety, które pragną zajść w ciążę lub chronić swoje dzieci, chodzą trzy razy wokół struktury, a następnie wchodzą pod nią.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Mula Mustafe Bašeskije 59
Sarajevo
Bośnia i Hercegowina
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.