Świat Zagadek Stuarta Landsborougha

Nowa Zelandia jest znana jako kraina magii, dzięki słynnej serii filmów fantasy które tam nakręcono, ale niewiele osób wie o tajemnicy i iluzji zgromadzonej w Centrum Rozrywki i Świecie Zagadek (Puzzling World) Stuarta Landsborougha w Wanaka.

Tajemnicze centrum rozrywki w Wanaka powstało jako jednopiętrowy drewniany labirynt zbudowany w 1973 roku, ale dzięki ponad 40-letniemu ciągłemu działaniu świat zagadek Stuarta Landsborougha stał się prawdziwą świątynią sztuczek, iluzji i zabawy. 

Sam labirynt został zmodernizowany i rozbudowany o mosty łączące różne jego części, aby stworzyć coś, co właściciele nazywają "labiryntem 3D". Oprócz rozległego labiryntu na obiekcie znajdują się takie dziwne elementy jak grupa budynków, które rozłożyły się jak jak karty na ręce lub przechyliły się o 53 stopnie w stronę ziemi. W centrum rozrywki w Wanaka znajduje się też tzw. Sala Podążających Twarzy, w której znajdują się słynne twarze, które wydają się podążać za tobą bez względu na to, gdzie się poruszysz, oraz Galeria Rzeźb, która gromadzi różnorodne rzeźbione złudzenia optyczne.

Odwiedzający mogą nawet podjąć w Puzzling World Stuarta Landsborougha tzw. "Psychic Challenge" (Wyzwanie Przychiczne), które nagradza 100000 dolarami dowolne medium, które znajdzie konkretny nienazwany przedmiot na obiekcie. Jednak nie musicie być parapsychologami, aby zobaczyć, że Świat Zagadek Stuarta Landsborougha w Wanaka może zaszczepić poczucie zadziwienia nawet w największych niedowiarkach.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

188 Wanaka Luggate Hwy 84
Wanaka, 9382
Nowa Zelandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.