Centrum edukacji EPFL Rolex Learning Center

Z lotu ptaka Centrum Edukacji EPFL Rolex Learning Center wygląda jak gigantyczny kawałek sera Emmentaler, umieszczony nad brzegiem jeziora Genewskiego. Jego projekt bez wątpienia jest nawiązaniem do stereotypów, jako że obiekt znajduje się w Szwajcarii w mieście Lausanne / Lozanna.

Ten niezwykły budynek w Lozannie stanowi centralny element kampusu znanego szwajcarskiego uniwersytetu École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL). EPFL (wraz z Centrum edukacji EPFL Rolex Learning Center)  jest jednym z dwóch federalnych uniwersytetów technicznych w Szwajcarii i drugim co do wielkości w kraju.

Centrum edukacji EPFL Rolex Learning Center w Szwajcarii (Lausanne / Lozanna) jest najnowszym dodatkiem do kampusu EPFL. Budynek ma służyć jako centrum kampusu i centralna biblioteka. Główna kolekcja składa się z ponad 500 000 druków, w tym jednej z największych kolekcji naukowych w Europie.

Budynek Rolex Learning Center został zaprojektowany przez japońskich architektów Kazuyo Sejima i Ryue Nishizawa, partnerów tokijskiego studia SANAA. Centrum edukacji EPFL zostało także częściowo sfinansowane z datków Rolex, Nestle, Novartis i innych szwajcarskich firm. Zostało ono otwarte 22 lutego 2010 roku.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Ecublens, 1015
Szwajcaria
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.