Castellfollit de la Roca

Castellfollit de la Roca w Hiszpanii wygląda jak miasto, które jakaś niesamowita siła rozciągnęła na kilometrowej bazaltowej formacji. Domy pobudowane zostały przy samej krawędzi urwiska o wysokości 50 metrów, majestatycznie spoglądając na okolicę oraz rzeki, które je otaczają.

Zamieszkane od ponad 1000 lat wąskie uliczki miasta Castellfollit de la Roca nadal noszą cechy średniowiecza, a centrum miasta ma mury obronne, które zostały dobuddowane podczas wojny domowej. Wiele domów i ulic w centrum miasta zostało zbudowanych z ciemnej, wulkanicznej skały, która służy jako cokół dla miasta. Główna ulica Castellfollit wije się przez całe miasto, wąsko wciśnięta między domy po obu stronach.

Przy szczycie w warstwowej formacji wulkanicznej Castellfollit de la Roca oferuje wspaniałe widoki. Po obu stronach rzeki Fluvià i Toronell obmywają skalne ściany miasta, płynąc przez strefę wulkaniczną Garrotxa. Aby dodatkowo urozmaicić krajobraz, od zachodu słońca do północy klify zostały oświetlone przez sześć miesięcy w roku, co również wygląda obłędnie.

Jak dojechać do Castellfollit de la Roca?

Castellfollit de la Roca w Hiszpanii znaduje się 8 kilometrów od miasta Olot, skąd można tu dojechać autobusem lub taksówką. Z Girony i Barcelony bury również tu kursują.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Castellfollit de la Roca
Castellfollit de la Roca, 17856
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.