Współrzędne geograficzne:
41°25'9"N, 2°9'42"E

Bunkry del Carmel

Każdy poszukiwacz fantastycznego punktu widokowego, z którego można z góry podziwiać panoramę Barcelony, bez wątpienia będzie zachwycony, kiedy już wejdzie na bunkry del Carmel, znajdujące się na szczycie pobliskiego wzgórza.

Stworzone jako fortyfikacje przeciwlotnicze w 1938 roku podczas hiszpańskiej wojny domowej, bunkry del Carmel na wzgórzu Turó de la Rovira w Barcelonie zostały pobudowane tak, aby można było z nich obserwować całe miasto. W tamtych czasach zamontowano tu też pomiędzy betonowymi murami i osłonami duże armaty o średnicy ponad 100 milimetrów, aby chroniły Barcelonę przed bombardowaniami z powietrza.

Kiedy już wojna się skończyła, armaty zostały usunięte, a bunkry del Carmel w Barcelonie porzucono na pastwę losu. Jednak widok z tego miejsca był zbyt niesamowity, szybko o sobie nie przypomniał i ostatecznie stare bunkry stały się znane jako wspaniałe, choć trochę odległe, miejsce do podziwiania panoramy tego historycznego miasta.

Na początku tego wieku, wraz ze wzrostem popularności wzgórza i barcelońskich fortyfikacji, bunkry del Carmel zostały wyremontowane, aby stały się bardziej atrakcyjne dla turystów, a także aby promować starożytną osadę iberyjską, która znajduje się niedalego wzniesienia.

Pomimo, że corocznie bunkry zyskują na popularności, miejsce wciąż jest relatywnie mało uczęszczane przez turystów, zważywszy na to, ile ich jest w samej Barcelonie.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Av. de l'Estatut de Catalunya
Barcelona
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.