Park rozrywki Suoi Tien

Park wodny Suoi Tien Cultural Theme Park to wietnamska, wypełniona wodą kraina fantazji, położona raczej w niezbyt romantycznym miejscu, obok wysypiska śmieci 15 kilometrów na południe od miasta Ho Chi Minh. Suoi Tien, czyli "strumień wróżek", jest pierwszym na świecie parkiem wodnym poświęconym buddyzmowi, a konkretnie animistycznej formie buddyzmu w Azji Południowo-Wschodniej.

Animizm ten prezentuje się dobrze w parku rozrywki - zamiast Mickey i Daffy, Suoi Tien wybrał Smoka, Jednorożca, Żółwia i Feniksa jako swoje święte zwierzęta, używane tematycznie w całym ogromnym parku wodnym. Ponadto pracownicy w strojach złotych małp wędrują po parku, robiąc zdjęcia z gośćmi.

Park koncentruje się na wietnamskiej historii, folklorze i oczywiście na samym Buddzie. Znajdziemy tu wielkiego złotego smoka, którego usta zawierają neonową aureolę świątyni Buddy, aleje wyłożone filarami w kształcie gigantycznych kłów słoni, basen otoczony masywną betonową fasadą smoków i gigantyczną rzeźbą obracającej się żaby. Szczególnie zachwyca dwunastu buddyjskich mędrców, z których bród wyłaniają się zjeżdżalnie.

Dzieci mogą wybrać się na przejażdżkę łodziami w kształcie psa lub żółwia wokół pawilonów wyspy. Jednak uważajcie na pięknie nazwany Pałac Jednorożców, który zawiera zaskakująco krwawy dom grozy. Być może najdziwniejszą i najbardziej niepokojącą cechą ogromnego parku jest królestwo krokodyli. Staw z ponad 1500 żywymi krokodylami, w którym goście mogą je karmić surowym mięsem przymocowanym do kijów wędkarskich.

Całość robi wrażenie i jest zbudowana na wielką skalę. Jednak kontrole bezpieczeństwa, mokry i śliski beton, nisko wiszące stalaktyty w zjeżdżalniach jaskini i zatoka krokodyli przypominają, że nie jesteśmy już w Disneylandzie.

Dojazd

20 minut taksówką od centrum Sajgonu, w przyszłości ma w pobliżu powstać też stacja metra.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Tan Phu Ward
District 9
Ho Chi Minh City
Wietnam
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.