Jaskinia Tham Sakkarin Savannakuha

Tham Sakkarin Savannakuha w Laosie to opuszczona jaskinia wapienna zagospodarowana w 1889 roku, w której znajduje się Wat Tham Xieng Maen, gdzie miejscowi czciciele składali hołd i oczyszczali obrazy Buddy. Obecnie pozostały tu jedynie pozostałości tych popsutych i napalonych obrazów.

Wejście o jaskini jest oznaczone dużym kamiennym blokiem, któremu towarzyszą drzewa plumeria i dwa duże zrujnowane budynki, które kiedyś były schronieniem dla duchów jaskini. Żelazna brama przy wejściu jest zamknięta, ale jeśli zapytacie mnichów w pobliskim klasztorze Wat Long Khun, otworzą ją i będziecie mogli przejść przez długą, ciemną, wilgotną jaskinię. Warto zabrać ze sobą latarkę.

Informacje dodatkowe

Obecnie w klasztorze Wat Long Khun można kupić bilety do jaskini Tham Sakkarin Savannakuha w Laosie. Po ich kupieniu mnich zaprowadzi nas na miejsce.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Luang Prabang
Laos
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.