Win Sein Taw Ya, leżący Budda

Win Sein Taw Ya to największy leżący Budda na świecie, mający 30 metrów wysokości i 180 metrów długości, któego można zobaczyć z wielu kilometrów.

Leżący naprzeciwko buddyjskiej świątyni Kyauktalon Taung, Budda jest wewnątrz wypełniony pokojami, które prezentują dioramy nauk Buddy, jest tam też sanktuarium. Odwiedzając gigantycznego Buddę, należy pamiętać, że mimo tego że na dobrą sprawę wchodzimy w gigantyczną głowę, nadal jest to miejsce kultu, a więc przed wejściem do świątyni powinno się ściągnąć buty.

Po prawie 15 latach budowy, leżący Budda Win Sein Taw Ya w Mjanma (Birma) wciąż nie jest kompletny. W 2012 roku rozpoczęto budowę drugiego leżącego Buddy naprzeciwko oryginału, któego konstrukcja byłaby dużo mocniejsza. Słaba betonowa konstrukcja pierwszego sprawiają, że nie wiadomo, jak długo jeszcze postoi.

Co warto wiedzieć i jak dojechać do Buddy Win Sein Taw Ya

Wejście do leżącego Buddy Win Sein Taw Ya znajduje się około 100 metrów na południe od świątyni hinduskiej na Yadana Taung po lewej stronie drogi Mawlamyine-Mudon, prowadzącej w stronę Mudon. Od wjazdu z głównej drogi można wziąć taksówkę (motocyklową) lub pokonać drogę do Buddy spacerem, co zajmie około 15 - 20 minut. Motocykl kosztuje około 1000 Kyat od osoby.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Mawlamyine
Myanmar (Birma)
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.