Bosco Italia

Położona na zboczu wzgórza w Umbrii, Bosco Italia to niezwykły widok - gigantyczna mapa Włoch, wykonana w całości z drzew sosen.

Niedaleko miejscowości Castelluccio w Parku Narodowym Monti Sibillini w Umbrii znajduje się wspaniałe Piano Grande Di Castelluccio, co znaczy "Wielka Równina Castelluccio". W sezonie wiosennym równiny są wypełnione oszałamiająco pięknymi kwiatami, ale jest tam też jedna atrakcja, która pozostaje przez cały rok - Bosco Italia.

Drzewa pokrywają wzgórza i góry Umbrii łatami, więc jeśli ktoś trafi na ten fragment drzew, może przypadkowo uznać go za jeden z wielu. Ale Bosco Italia nie jest zwykłym zbiorem drzew, gdyż została tu posadzona, aby utworzyć mapę Włoch. Zresztą to nie jedyny taki przykład na świecie. W północnej Minnesocie las o takiej samej nazwie (Minnesota) przez dziesięciolecia był kształtowany przez jednego z leśniczych, aby wyglądał jak jego ojczyzna.

Sadzonki drzew sosnowych posadzono w Bosco Italia w 1961 roku w ten sposób, aby kiedy wyrosną stworzyły mapę Włoch.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Via Monte Valletta
Norcia, 06046
Włochy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.