Błękitny Meczet Miejski w Kota Kinabalu

Z daleka Błękitny Meczet Miejski Kota Kinabalu wydaje się unosić na wodzie. Chociaż to złudzenie optyczne zostało stworzone przez sztuczną lagunę położoną wokół meczetu, odbicie budynku w chłodnej, błękitnej wodzie nadaje meczetowi fantastyczną atmosferę tajemniczości i piękna.

Zbudowany w 2000 roku, po tym jak Kota Kinabalu stało się miastem, Błękitny Meczet może pomieścić jednocześnie 12 000 wiernych. Kiedy meczet jest oświetlony nad czarną wodą zatoki Likas, jest uważany za jedną z najpiękniejszych budowli w mieście i całym kraju Malezji. Meczet został zaprojektowany tak, aby przypominał Meczet Proroka w Medynie, który jest ostatnim miejscem spoczynku Mahometa.

Jak dojechać do Błękitnego Meczetu w Kota Kinabalu

Położony tuż przy Morzu Południowochińskim, do meczetu można dojechać komunikacją miejską z centrum miasta Kota Kinabalu. Błękitny Meczet Miejski na wodzie w Kota Kinabalu w Malezji znajduje się około 4 kilometrów od centrum miasta.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Jalan Pasir
Kota Kinabalu, 88450
Malezja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.