Biblioteka La Tete Carrée

Jeśli Waszą pierwszą myślą po zobaczeniu La Tête Carrée (Nicea, Francja) było "jaka dziwna rzeźba", być może powinniście zajrzeć do środka, gdyż jej wnętrze skrywa całą bibliotekę.

Posługując się oskarżycielską i jasną metaforą, francuska artystka Sacha Sosno zaprojektowała tę masywną rzeźbę dla Biblioteki Centralnej La Tête Carrée w Nicei. Praca zatytułowana "Ograniczone Myślenie" ma jasne, ale jednak ważne przesłanie. Na olbrzymiej wysokości 26 metrów, masywna rzeźba w kształcie sześcianu z podbródkiem, w rzeczywistości mieści trzy piętra książek w doskonałym połączeniu sztuki i edukacji.

Choć "niejasne" w jasnym słońcu Riwiery Francuskiej, podłogi biblioteki La Tête Carrée można zobaczyć w nocy, kiedy jest oświetlona przez płótno, które pokrywa jej zewnętrzną stronę. Niezależnie od tego, czy ta metafora dotyczy ciebie, czy innego nasiąkniętego słońcem pieszego na ulicach Nicei, imponująca postać rzeźby pozostaje intrygująca.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Esplanade Kennedy
Nicea, 06000
Francja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.