Współrzędne geograficzne:
11°4'15"N, 108°25'39"E

Białe Wydmy Bao Trang z Wietnamu

Azja Południowo-Wschodnia jest zwykle kojarzona z wilgotnym, tropikalnym środowiskiem, ale w rejonie Mui Ne w Wietnamie leży piękna pustynia i białe wydmy.

Miasto Mui Ne jest oddalone o pięć godzin drogi od miasta Ho Chi Minh na południu kraju. Mui Ne to obszar przybrzeżny, więc domy znajdują się wzdłuż plaży, a w oddali słychać szum fal. Podróżuj kolejne 45 minut, a dotrzemy do Bao Trang, Białych Wydm w Wietnamie.

Bao Trang, czyli Białe Wydmy, jest jednym z niewielu pustynnych obszarów w Azji Południowo-Wschodniej i jest pięknym obszarem wydm i piasku. Nie ma tutaj wielbłądów; zamiast tego pasterskie stada krów przechodzą przez piaszczystą przestrzeń.

Być może najbardziej uderzającą częścią tego obszaru białych wydm w Wietnamie jest mała laguna pokryta kwiatami lotosu. Obok jeziora znajduje się również mały las sosnowy, dzięki któremu wiatr jest chłodny, nawet na gorącej azjatyckiej pustyni.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Hòa Thắng
Wietnam
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.