Herbaciarnia Tadshikische Teestube, czyli kawałek Tadżykistanu w Berlinie

Herbaciarnia Tadshikische Teestube (Tajikistan Tearoom) to niesamowity mały kawałek Azji Środkowej w Berlinie. Została ona zbudowana jako pawilon Tadżykistanu na jednym z targów w Lipsku w latach 70. XX wieku. Po zakończeniu targów pawilon został przekazany przez radziecką Republikę Tadżykistanu swoim wschodnioniemieckim gospodarzom.

Wnętrze herbaciarni rodem z Tadżykistanu urządzone jest w klasycznym perskim stylu, z rzeźbionymi drewnianymi filarami i grubymi perskimi dywanami. Herbata i jedzenie serwowane są na niskich drewnianych stołach, które są typowe dla Azji Środkowej. Goście siedzą na podłodze, wyciągnięci na wygodnych poduszkach i muszą zdjąć buty przed wejściem na dywany.

Podobnie jak kraj, od którego miejsce zostało nazwane, herbaciarnia Tadshikische Teestube to restauracja, w której mieszają się kultury perskie i rosyjskie. Nad ladą wisi stara mapa sowieckich miejscowości turystycznych. Podczas gdy herbaty do wyboru są raczej orientalne, to oferowane jedzenie jest rosyjskie, a srebrny rosyjski samowar - metalowy pojemnik do podgrzewania wody - znajduje się w jednym z rogów pomieszczenia.

Pawilon mieścił się kiedyś w Palais am Festungsgraben w Berlinie, ale od tego czasu został przeniesiony do nowego budynku w KunstHof, w okolicy którego mieści się wiele galerii i kawiarni.

Wciąż nieco ukryta przed większością turystów - herbaciarnia Tadżykistanu w Berlinie jest doskonałym miejscem, aby wypić dobrą herbatę w klimatach Rosji.

Jak znaleźć herbaciarnię Tadshikische Teestube w Berlinie?

Herbaciarnia tadżykistańska Tajikistan Tearoom znajduje się praktycznie naprzeciwko domu ssztuki Tacheli Arthouse, ukryta po lewej stronie na dziedzińcu (im KunstHof). Telefon do restauracji to: +49 (030) 2041112.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

27 Oranienburger Str.
Berlin, 10117
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.