Baseny pływowe w Leça da Palmeira

Ponieważ sam Ocean Atlantycki nie wszystkim wystarczy, na plaży w Leça da Palmeira w Portugalii znajdują się dwa baseny ze słoną wodą, które płynnie wtapiają się w naturalny krajobraz wybrzeża. Formacje skalne Husky obramowują każdy basen (jeden przeznaczony dla dzieci, drugi dla dorosłych) sprawiając, że wyglądają jak małe oazy na brzegu oceanu.

W rzeczywistości baseny w Leça da Palmeira są pokryte, jak każdy inny basen, zwykłym betonem, który po prostu znika w swoim skalistym otoczeniu, podkreślając związek między naturą a dziełami człowieka.

Również pływacy stają się częścią tego połączenia. Goście wchodzą do kompleksu basenów z chodnika, który nie tylko oddziela ruch uliczny, ale także wycisza fale oceanu. Dodatkowo, po wyjściu z szatni, wydaje się wręcz, jakby baseny stanowiły integralną część morza, przechylając się na ogromny Atlantyk.

Baseny pływowe w Leça da Palmeira w Portugalii zostały zbudowane w 1966 roku. Było to jedno z pierwszych dzieł młodego Álvaro Siza Vieira, który jest obecnie jednym z najbardziej znanych architektów w kraju. Siza Vieira zdobył w 1922 roku nagrodę Pritzkera, najwyższe odznaczenie w dziedzinie architektury.

Baseny w Leça da Palmeira weszły w skład Pomników Narodowych Portugalii w 2006 roku.

Kiedy popływać?

Baseny pływowe w Leça da Palmeira w Portugalii otwarte są przez cały rok, jednak pływać można tu tylko latem, od czerwca do września w godzinach 09:00 - 19:00.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Avenida da Liberdade, 4450-716
Leça da Palmeira
Portugalia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.