Badeschiff: Odkryty basen we wnętrzu statku na rzece Sprewa

Plaże miejskie to wielki biznes w Berlinie, mieście, któremu rażąco brakuje morskiej plaży. Każdego lata berlińczycy gromadzą się nad jeziorami, licznymi basenami publicznymi, a także miejskimi plażami, nawleczonymi jak koraliki wzdłuż rzeki Sprewy, która przecina centrum miasta.

Niestety sama rzeka Sprewa jest za bardzo zanieczyszczona i zbyt często wykorzystywana przez statki, aby być bezpieczna do pływania. Na szczęście wciąż istnieje możliwość kąpieli w rzece bez dotykania wchodzenia do jej brudnych wód. Badeschiff (dosłownie statek kąpielowy), zacumowany w pobliżu wschodniego centrum Berlina, to duży basen, który został zbudowany wewnątrz wydrążonego kadłuba zakotwiczonego statku.

Basen został zaprojektowany przez Susanne Lorenz w ramach konkursu na miejskie projekty artystyczne i został zbudowany w maju 2004 roku. Od tego czasu odkryty basen Badeschiff na rzece Sprewa w Berlinie stał się ulubionym miejscem zarówno miejscowych, jak i turystów, którzy próbują uciec przed letnim upałem.

Latem przy basenie dostępny jest bar na świeżym powietrzu, są miejsca do opalania, można zrobić sobie masaż oraz skorzystać zzajęć sportowych. Po sezonie letnim nad basenem i otaczającym go terenem budowany jest tymczasowy dach przypominający kokon, w którym znajdują się dwie sauny i lounge bar. W miejscu tym odbywają się również regularne koncerty i imprezy, dzięki czemu jest to całoroczne centrum aktywności w Berlinie.

Informacje dodatkowe

Adres: Arena Berlin, Eichenstraße 4, 12435 Berlin, Niemcy.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

4 Eichenstraße
Berlin, 12435
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.