Bajkowy Strumień Wróżek (The Fairy Stream)

W miasteczku Mui Ne w Wietnamie, znanym głównie z nietypowych wydm, znajduje się również łagodny czerwony potok znany jako Bajkowy Strumień Wróżek (The Fairy Stream), który jest zabarwiony gliniastymi i wapiennymi cząsteczkami, które filtrują się z dziwnych formacji skalnych u wybrzeży.

Płynący przez bambusowe lasy, głazy i wydmy za Mui Ne strumień, o kapryśnej nazwie Bajkowy Strumień Wróżek, przypomina miejscami miniaturową wersję Wielkiego Kanionu. W większości strumień ma głębokość do kostki i nie więcej niż do kolan, nawet w najgłębszym miejscu, a odwiedzający są zachęcani do zdjęcia butów i podążania wzdłuż koryta potoku. Miękkie czerwone podłoże jest wyjątkowo przyjemne w chodzeniu, jednak warto unikać odsłoniętego piasku i skał na brzegu, które mogą być dość gorące.

Wysklepione formacje skalne po bokach strumienia również wydają się być idealną kryjówką dla wszystkich potencjalnych wróżek, które mogą tu mieszkać, a od których strumień wziął swoją nazwę. Może to jednak być po prostu obraz ludzi spacerujących po nieprzezroczystych czerwonych wodach, jakby to był zadbany szlak turystyczny, tak jakby sami wędrowcy byli dziećmi natury.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Phan Thiet
Wietnam
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.