Bajkowe Dinozaury

Jeśli kochacie dinozaury i parki rozrywki, ale nienawidzicie czekania w kolejce lub dzielenia się miejscami z innymi turystami, to Bajkowe Dinozaury (Dinosaurs Fairyland) to miejsce właśnie dla Was.

W parku znajduje się dziesiątki pełnowymiarowych modeli dinozaurów, a także kości, zarówno prawdziwe, jak i zrobione sztucznie. Można tu również zrobić sobie wiele zdjęć z dinozaurami miażdżącymi ściany i wylęgającymi się z jaj. Jednak Dinosaur Fairyland (Bajkowe Dinozaury) nigdy nie są zatłoczone, prawdopodobnie ze względu na swoje odległe położenie, około 20 kilometrów od miasta Erenhot w Mongolii Wewnętrznej w Chinach (tuż przy granicy z Mongolią). Oznacza to właśnie to, że będziecie mieli park tylko dla siebie, z wyjątkiem okazjonalnych mężczyzn w wojskowych mundurach, którzy używają parku jako drogi do dworca autobusowego.

Ze szczytu pobliskiego wzgórza widać pisany wielkimi literami napis Dinosaurs Fairyland, w tym samym stylu co kultowy znak Hollywood, zarówno po angielsku, jak i po mandaryńsku. Pomiędzy pismem można zobaczyć hołd dla całujących się dinozaurów znalezionych zaledwie 15 kilometrów dalej. Warto się tam wspiąć, aby uwiecznić zakończenie tego doświadczenia z dinozaurami w Erenhot w Chinach.

Jak dojechać do Dinosaurs Fairyland?

Aby dojechać do Bajkowych Dinozaurów, trzeba wziąć taksówkę z pobliskiego miasteczka Erenhot, leżącego na granicy Mongolii i Chin.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Erlian
Xilinguole Meng
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.