Arka Noego (i Johana)

Dwadzieścia lat temu Johan Huibers śnił o gigantycznej burzy, która sprowadziła gniew oceanu na Holandię. Holenderski cieśla zinterpretował to, wraz z innymi znakami, jako przesłanie do zbudowania repliki mitycznej arki, która uwolniła ludzkość od wielkiego potopu ponad 4000 lat temu.  

Jak w przypadku większości epickich projektów, Huibers zaczynał od małych kroków. Współpracując tylko z kilkoma oddanymi ochotnikami, zbudował swój pierwszy model arki. Ta "miniatura" miała 70 metrów długości, 9 metrów szerokości i 13 metrów wysokości. Arka opłynęła Holandię, otwierając swoje podwoje dla ponad 600 000 odwiedzających. Mając jedną arkę za pasem, Huibers rozpoczął pracę nad swoim pierwotnym przedsięwzięciem: dokładną pełnowymiarową repliką oryginalnego statku.

Biblia nie odnotowuje, jak długo zajęła budowa Noemu, ale prawdopodobnie nie był on tak wydajny jak Huiber i jego zespół, który skończył w nieco ponad trzy lata. Zbudowana z wykorzystaniem dokładnych wymiarów wyszczególnionych w Biblii, masywna struktura morska ma 135 metrów długości, 30 metrów szerokości i 23 metry wysokości. Wycieczka Arką Johana byłaby nieco bardziej luksusowa niż oryginalna, ponieważ obiekt obejmuje kino, dwa amfiteatry i restaurację. Dzika przyroda jest również mniej dzika, ponieważ w arce znajduje się menażeria sztucznych zwierząt, takich jak krowy i żyrafy. Jedyne żywe zwierzęta na statku znajdują się w małym zoo, które umożliwia odwiedzającym interakcję z bardziej łagodnymi stworzeniami Boga, takimi jak psy, kucyki i owce. Arka Johana w Holandii stara się ożywić historię Noego poprzez różnorodne filmy, prezentacje, obrazy i gry, a nie pełne zoo.

Pomimo ostatnich prognoz globalnego ocieplenia i wzrostu poziomu mórz, Huibers nie zamierza stać się drugim człowiekiem w historii, który przeżyje katastrofalną powódź. Zbudował arkę, aby przypominać ludziom, że istnieje Bóg, który nas kocha i że ma plan na nasze życie.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

14 Maasstraat
Dordrecht, 3313 CR
Holandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.